ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 38,46
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Суспільство
  4. /
  5. У Греції затримали та відправили в ізолятор 17 українців. МЗС обіцяє розібратися

У Греції затримали та відправили в ізолятор 17 українців. МЗС обіцяє розібратися

777

Фото: Європейська правда

В аеропорту Афін затримали 17 українців, які прилетіли з Києва. Це сталося через заборону на в'їзд, яка діє для громадян третіх країн.

Про це 5 липня розповів один із пасажирів, інформує "Європейська правда".

Українці прибули до Греції 4 липня двома рейсами: авіакомпанії Ryanair та авіакомпанії Wizz Air. Під час проходження паспортного контролю в аеропорту Афін їм відмовили у в'їзді. Серед затриманих двоє дітей 8 та 9 років.

"Коли ми приїхали в "Жуляни", нас на реєстрації суворо розпитували і розглядали весь пакет документів (ми навіть зробили тест в лабораторії і надали з мокрою печаткою). Все показавши і розповівши, нас відпустили на паспортний контроль. І вже після прильоту (в аеропорт Афін, – ред.) на паспортному контролі нас зупинили. Поки ми були в аеропорту, нас намагалися змусити підписати згоду на депортацію, ми відмовилися", – розповів один із затриманих Максим.

Пасажирів в автозаку відправили до поліцейського відділку, що розташований на території аеропорту Афін. Потім затриманих, в тому числі дітей, розмістили в камерах. 

Нині українці досі там перебувають. У них відібрали всі гаджети та речі, крім телефонів. Щоправда користі від цього мало, адже зарядний пристрій не залишили.

Люди не задоволені умовами утримання та скаржаться на антисанітарію: в туалетах немає мила і туалетного паперу.

5 липня затримані зв'язалися з консульством України. Їм повідомили, що вони не мали права на в'їзд до Греції і мають повертатися додому тими ж рейсами. Після цього українці звернулися на "гарячу лінію" МЗС, де їм пообіцяли розібратись у ситуації та допомогти.

 

Згодом у МЗС підтвердили інцидент з  українцями, але уточнили, що їх не затримали, а не пропустили.

"Наших громадян не затримано. Їх не пропустили на в'їзд до країни у зв'язку з діючими обмеженнями. Консул купив води, засоби гігієни та відвіз громадянам. Від грецької влади отримано відповідний дозвіл на відвідання", – повідомив директор Департаменту консульської служби МЗС України Сергій Погорельцев в коментарі УНІАН.

Він зазначив, що посольство України в Греції одразу почало займатися цією справою. У МЗС обіцяють надати розгорнутий коментар з цього питання 6 липня. 

Нагадаємо, 30 червня Рада Європейського Союзу ухвалила список країн, яким дозволила в'в'їзд до ЄС. До цього переліку увійшли 14 країн, серед яких України немає. Винятком є лише окремі категорії українців.

Потрапити до країн Євросоюзу можуть лише ті, хто подорожує з метою навчання, моряки, що прямують на корабель та громадяни, які подорожують через територію ЄС транзитом. Також винятком є члени родин ЄС, сезонні працівники та дипломати.

 

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро