ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 40,17
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Суспільство
  4. /
  5. В інтернеті з'явилися перші дані про якість інтернету Starlink

В інтернеті з'явилися перші дані про якість інтернету Starlink

565
В інтернеті з'явилися перші дані про якість інтернету Starlink 1 В інтернеті з'явилися перші дані про якість інтернету Starlink 2 В інтернеті з'явилися перші дані про якість інтернету Starlink 3

Фото: SpaceX/Вікіпедія, скріншоти користувачів/Reddit

На орбіті знаходиться поки що занадто мало супутників

На ресурсі Reddit з'явилися виміри якості зв'язку мережі супутникового інтернету Starlink. Їх почали викладати перші тестувальники, які отримали доступ до сервісу в останні тижні.

Про це повідомляє ресурс HighTech Plus.

Як пишуть, поки якість сильно поступається обіцянкам ІлонаМаска по швидкості передачі даних, але за затримкою сигналу вже наближаються до тих орієнтирів, що він називав.

Читайте такожВ Україні стан інфраструктури і контрабанду моніторитимуть за допомогою супутників

Додають, що SpaceX розпочала набір тестувальників наприкінці червня. Ключова вимога — вони повинні жити на півночі США або в південних районах Канади.

У публічних виступах Маск неодноразово заявляв, що Starlink зможе забезпечити швидкість до 1 Гбіт/с при затримках від 25 до 35 мілісекунд. При цьому він обумовлював, що на етапі початкового тестування мережі можуть траплятися істотні відхилення від цих цільових показників, оскільки на орбіті знаходиться поки занадто мало апаратів і все обладнання поки що в режимі налаштування.

Незважаючи на угоду про нерозголошення, яку підписували всі, хто отримав від SpaceX наземне обладнання для підключення до сервісу, на Reddit з'явилися скріншоти вимірів якості з'єднання Starlink, зроблені через онлайн-сервіс Speedtest. З них випливає, що мінімальний час затримки сигналу становить 21 мс, максимальна швидкість скачування досягала 45,9 Мбіт/с, а завантаження — 10,1 Мбіт/с. Пояснюється, що це дані тестувальника, який живе в Сіетлі — це північ США, де мережа вже зараз стабільна.

Тестування мережі користувачем з Лос-Анджелеса показало значно більшу затримку сигналу  94 мс. Зате швидкість завантаження виявилася 17 Мбіт/с. В середньому пінг "плаває" в більшості вимірів в діапазоні від 30 до 40 мс. Ці результати відповідають середнім показникам затримки сигналу у традиційних провайдерів, що надають інтернет по оптоволокну. Тобто, в цій частині Маск вже на старті роботи сервісу виявився дуже близький до заявлених показників. Але швидкість передачі даних поки що в 20 разів нижча від заявленої. Ймовірно, причина в дуже невеликій поки що кількості супутників на орбіті.

Як повідомляли "Українські Реалії" раніше, Google прокладе по дну океана інтернет-кабель, який з'єднає три країни — США, Велику Британію та Іспанію.

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро