ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 40,17
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Суспільство
  4. /
  5. Е-підпис та розпізнавання облич: уряд запустив експериментальний проект "Смарт-Дія"

Е-підпис та розпізнавання облич: уряд запустив експериментальний проект "Смарт-Дія"

477

Фото: Укрінформ

Кабінет міністрів України запустив експериментальний проект з використання віддаленого кваліфікованого електронного підпису (КЕП) "Смарт-Дія".

Відповідну постанову уряд ухвалив на засіданні 2 вересня, передає прес-служба Мінцифри.

Експеримент передбачає можливість віддаленої ідентифікації громадян за допомогою мобільного додатку "Дія" для отримання кваліфікованого електронного підпису "Смарт-Дія". Тобто користувачі додатку зможуть отримувати кваліфікований електронний підпис безкоштовно та в режимі онлайн.

Також планують застосовувати технологію розпізнавання обличчя.

"Смарт-Дія — це короткостроковий кваліфікований електронний підпис у "Дії", що діятиме до 5 хвилин. Він зберігатиметься у захищеному середовищі кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг та гарантуватиме найвищий рівень довіри й безпеки", — пояснили в Мінцифри.

Дистанційна ідентифікація користувачів для формування першого кваліфікованого сертифіката здійснюватиметься на основі даних в Єдиному державному демографічному реєстрі та єдиній інформаційній системі МВС, а також за допомогою технології розпізнавання обличчя FaceID.

Протягом шести місяців ці дані використовуватимуться для формування короткострокового КЕП у "Дії". Після закінчення цього терміну користувач знову проходитиме процедуру ідентифікації за допомогою мобільного застосунку. Підтверджувати запит на формування короткострокового КЕП у "Дії" користувачі будуть за допомогою технології розпізнавання обличчя.  

У міністерстві підрахували, що кількість потенційних користувачів кваліфікованого електронного підпису "Смарт-Дія" становить приблизно 8 мільйонів українців, які є власниками біометричних закордонних паспортів та паспортів громадянина України у формі ID-картки й користуються смартфонами з NFC-модулем.

Нагадаємо, 2 квітня уряд забезпечив можливість отримувати кваліфікований електронний підпис під час карантину.

У квітні 2020 року Мінцифри запустило портал державних послуг "Дія", на якому можна отримати приблизно 30 державних послуг онлайн. У жовтні на порталі та у додатку "Дія" з'являться ще 10 нових послуг

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро