Серед опитаних роботодавців 54 % перевели роботу своїх бізнесів на віддалену або частково віддалену зайнятість, а 58 % працівників не проти продовжувати роботу з дому.
Про це свідчать результати опитування серед більш ніж 10 тисяч користувачів OLX, пише "Економічна правда".
"Під час карантинних обмежень 54 % компаній почали працювати віддалено або частково віддалено, а 46 % не змінили формат роботи. При цьому 48 % малого та 42 % середнього бізнесу не змінювали організацію роботи з початком карантину, водночас серед великого цей відсоток становить 37 %", — йдеться у повідомленні.
Зазначається, що деякі роботодавці оцінили роботу поза офісом — 23 % хочуть, аби в їхніх компаніях і надалі працювали віддалено, а 32 % прагнуть поєднання віддаленої та офісної роботи. 45 % все ж хочуть повернутися до звичного формату організації праці.
У більшості карантинні обмеження не вплинули на заробітну плату — 57 % роботодавців не зменшували оплату своїм працівникам під час карантину, і лише 7 % відповіли, що мали скоротити її на більш ніж 50 %.
"Є сфери, де працівники найчастіше говорили про зміну формату організації роботи — освіта (88 % опитаних зазначили, що у них змінився формат зайнятості), туризм (80 %), бари та ресторани (76 %), банки та фінанси (69 %), краса та спорт (67 %)", — зазначають у звіті.
У більш ніж половини респондентів (56 %) перехід на віддалену роботу не вплинув на ефективність; 31 % опитаних почали працювати менш ефективно, і лише 13 % помітили, що віддалена зайнятість сприяє більшій продуктивності роботи.
Серед переваг віддаленої роботи назвали, зокрема:
- можливість економити час на дорогу на роботу — 59 %;
- можливість самостійно розподіляти робочий час — 54 %;
- можливість працювати з будь-якої точки — 46 %.
Серед недоліків:
- відволікання від роботи через побутові фактори — 45 %;
- нестача живого спілкування — 42 %.
Нагадаємо, рівень безробіття в Україні зріс на 67 % за період карантину.