ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 28,16
EUR 34,25
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Суспільство
  4. /
  5. Прокат електросамокатів: КМДА і Bolt дійшли компромісу

Прокат електросамокатів: КМДА і Bolt дійшли компромісу

223

Фото: Autogeek

Компанія Bolt та Київська міська державна адміністрація визначили спільні дії з врегулювання правової колізії щодо запровадження у столиці сервісу з прокату електросамокатів.

Про це йдеться у спільній заяві Bolt та київської влади, передає прес-служба КМДА.

Сторони, зокрема, дійшли згоди, що чинне законодавство сьогодні не має ефективного регулювання щодо користування та безстанційного прокату електросамокатів.

"Такі види транспорту, як електросамокати, жодним чином не визначені в Правилах дорожнього руху (ПДР). Та повністю відсутня законодавча база, яка б регулювала їх використання. Це може призводити до аварійних ситуацій на дорогах та пішохідних тротуарах. Тому для даного виду транспорту необхідне запровадження особливих норм та правил безпеки. Основна мета — зробити водіїв електросамокатів та інших видів так званого "мікротранспорту" повноцінними учасниками дорожнього руху з відповідними правами та обов’язками", — йдеться у повідомленні.

"Враховуючи попит на електросамокати як допоміжний транспортний засіб, КМДА сприятиме втіленню проектів, які започаткувала компанія Bolt. Але — керуючись нормами законодавства, правилами та безпекою мешканців і гостей столиці", — додали в КМДА.

Крім цього, сторони домовилися терміново розробити перелік правил з безпеки та використання, якими послуговуватимуться користувачі самокатів протягом тестового періоду, який триватиме до кінця сезону 2020 року (орієнтовно жовтень-листопад).

Нагадаємо, 7 серпня 2020 року компанія Bolt запустила сервіс прокату електросамокатів у Києві. Міський голова Києва Віталій Кличко заявив, що Bolt без погодження з містом розмістили пункти прокату. Кличко також звернувся до депутатів Верховної Ради, аби вони розробили та внесли на одному з найближчих засідань зміни до законодавства про дорожній рух.

4 вересня Верховна Рада прийняла законопроект, який передбачає виведення користувачів персонального легкого електротранспорту до нової категорії учасників дорожнього руху — користувачі персонального легкого електротранспорту.

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро