ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 0,00
EUR 0,00
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Суспільство
  4. /
  5. У Раду внесли законопроект по віддалену роботу. Що пропонують українцям

У Раду внесли законопроект по віддалену роботу. Що пропонують українцям

1385

Фото: segodnya.ua

У Верховній Раді зареєстрували законопроект № 4051, який регулює віддалену роботу, а саме права та обов'язки роботодавця і працівника за такої моделі роботи.

Відповідний документ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення правового регулювання дистанційної роботи" зареєстровано 4 вересня групою з 32 народних обранців.

Законотворці пропонують внести зміни до Кодексу законів про працю, які дає законодавчі визначення для дистанційної та надомної роботи. Ці норми, зазвичай, діють під час укладення між роботодавцем і працівником трудового договору.

Законопроект визначає дистанційну роботу як таку, коли співробітник виконує роботи не в приміщенні роботодавця, а в будь-якому місці за власним вибором, з використанням комп'ютера або інших пристроїв. Співробітник сам вибирає робоче місце і відповідає за безпечні умови праці.

Такі працівники самостійно регулюють свій робочий час. Але загальний робочий час не може перевищувати норм, встановлених Кодексом про працю (40 годин на тиждень).

Надомна робота передбачає, що співробітник працює з дому (або в іншому приміщенні, де є технічні засоби, необхідні для його роботи). У цьому випадку робоче місце співробітника фіксоване і не може змінюватися за його бажанням. Така модель роботи не має впливати на зарплату або права співробітника. У разі пандемії роботодавець може поставити умову про надомну роботу без укладення трудового договору.

Згідно з законопроектом, роботодавець має право під час складання трудового договору про віддалену роботу отримувати дані про те, де живе співробітник, або про місце роботи, якщо він працює не з дому. Також роботодавець повинен ознайомити віддаленого співробітника з правилами охорони праці, зокрема, за допомогою відеозв'язку.

Крім того, роботодавець повинен вести облік співробітників, які працюють вдома.

Своєю чергою співробітник, який працює віддалено, повинен мати змогу вивчити внутрішній трудовий розпорядок, колективний договір, іншу документацію, яка регулює робочі відносини. Також такому співробітнику дозволяється поєднувати дистанційну роботу з роботою у звичайному режимі на робочому місці в приміщенні роботодавця.

"Грамотне удосконалення трудового законодавства може стимулювати переведення великої кількості співробітників з роботи за договорами цивільно-правового характеру на повноцінні трудові відносини з роботодавцем. Це забезпечить більшу захищеність співробітнику в трудовому процесі", — сказала у коментарі "Інтерфакс-Україна" одна з авторів законопроекту, нардеп Галина Третьякова.

Згідно з опитуванням більш ніж 10 тисяч користувачів OLX, 58 % працівників не проти продовжувати роботу віддалено.

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро