ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 29,25
EUR 31,32
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Світ
  4. /
  5. Хорватія та Чорногорія переглянули правила перетину кордонів для українців

Хорватія та Чорногорія переглянули правила перетину кордонів для українців

548

Фото: Твітер Василя Кирилича

Обидві країни знаходяться на Балканському півострові й, схоже, приймають рішення про зміну режиму перетину кордону синхронно.

Хорватія прийняла рішення про необхідність обов’язково проходити 14-денну самоізоляцію для громадян третіх країн, зокрема, для України.

Про це заявив посол України у Хорватії Василь Кирилич. "В ніч на 11.07. Хорватія прийняла рішення про обов‘язковість 14-денної самоізоляції для громадян третіх країн, в т.ч. для України, які в'їжджають до РХ. У разі наявності тесту на Covid-19 не давніше, як 48 годин,  без самоізоляції. Детальніше згодом",  написав Кирилич у твітері.

А через годину з'явилось повідомлення на фесбук сторінці посольства: "Інститу охорони здоров'я Хорватії 10 липня 2020 року прийняв рішення про те, що усі громадяни третіх країн, які мають підставу на в'їзд до Республіки Хорватія з таких мотивів: - з особистих невідкладних причин (наприклад, мають приватну власність в Хорватії) повинні пройти обов'язкову 14-денну самоізоляцію. Самоізоляція може бути скорочена до семи днів, якщо особа за лвасні кошти через сім днів після прибуття в Хорватію здасть забір матеріалу з носа і горла та отримає негативний результат ПЛР-тесту на SARS-CoV-2; - особи, якы в'їжджають в Республіку Хорватія з туристичною метою, або іншою діловою метою та заради навчання можуть в'їхати до Хорватії без обов'язкової 14-денної самоізоляції за умови пред'явлення негативного результату  ПЛР-тесту на SARS-CoV-2, який є не давніший, ніж 48 годин (рахуючи від часу взяття забору до прибуття на прикордонний перехід) або з обов'язком 14-денноъ самоызоляцыъ за выдсутносты ПЛР-тесту." Зазначимо, що Хорватія була єдиною країною ЄС, яка впускала українських туристів без обмежень.

Влада Чорногорії також уточнила правила в'їзду в країну мешканців України. "У зв‘язку із ухваленним вчора рішенням хорватської сторони про вимогу наявності негативного ПЛР тесту при в‘їзді в Хорватію з туристичною метою, Чорногорія залишилася заблоковонною. Тобто "зелений транзитний коридор" через Угорщину і Хорватію на авто не діє, відтепер необхідним є тест." — написав у своэму фейсбук-акаунті консул Михайло Шматов. 

Відтепер українцям дозволено в’їзд у Чорногорію без додаткових обмежень в зв'язку із епідемією COVID-19 тільки у випадку організованого прибуття повітряним транспортом на умовах, передбачених Міністерством сталого розвитку та туризму. Це означає, що для авіапасажирів рейсів з України наявності тестів не вимагається, тоді як мандрівникам, що прямують до Чорногорії наземним транспортом, потрібно мати свіжий (зроблений не пізніше ніж за 72 години до перетину кордону) негативний тест на коронавірус.
 
Бачимо, що правила перетину кордонів можуть змінюватись за добу. 
 
Раніше "Українські реалії" писали про українців, яких затримали в аеропорту Греції. Тоді прикордонники запевняли, що жодних підстав не випускати українців, яких затримали в Афінах, у них не було.
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро