ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 39,15
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Світ
  4. /
  5. "Ми не маємо поклонятися імператорам онлайн-економіки": у Конгресі США допитали голів Аmazon, Facebook, Apple і Google

"Ми не маємо поклонятися імператорам онлайн-економіки": у Конгресі США допитали голів Аmazon, Facebook, Apple і Google

445

Фото: rozetked.me

Ці слухання вважають одними з найбільш вагомих в історії ІТ-бізнесу США

В антимонопольному підкомітеті юридичного комітету Палати представників Конгресу США 29 липня відбулися слухання з антимонопольних справ стосовно Google, Amazon, Facebook і Apple. Керівників цих компаній — Сундара Пічаї, Джеффа Безоса, Марка Цукерберга і Тіма Кука — допитували понад п'ять годин.

Про це повідомляють Wall Street Journal та The Verge.

Через пандемію COVID-19 засідання підкомітету відбулося у форматі відеоконференції.

ЗМІ називають ці слухання одними з найбільш вагомих в історії ІТ-бізнесу США після слухань 1990-х років щодо монополії Microsoft. 

Очільники технологічних гігантів відповідали на запитання, пов’язані з розслідуванням щодо використання ними неконкурентних практик. 

Зазначається, що тон майже всіх запитань був ворожим. Конгресмени постійно перебивали керівників Amazon, Facebook, Apple і Google.

Відкриваючи засідання, Девід Чічілліні, голова підкомітету Палати представників США, який проводить антимонопольне розслідування, заявив, що найбільші технологічні компанії США мають сильний вплив на "нашу економіку і нашу демократію". "Наші засновники не схилилися перед королем. Ми ж не повинні поклонятися імператорам онлайн-економіки", — сказав він.

За його даними, всі чотири корпорації збирають дані про конкурентів, скуповуючи стартапи і копіюючи їх ідеї, а також користуються наявним контролем над технологіями, просуваючи свої продукти або диктуючи правила іншим гравцям. "Їх здатність диктувати умови, руйнувати цілі сектори і вселяти страх схожа на повноваження приватного уряду", — заявив Чічілліні.

Очільників інтернет-гігантів запитували про різне — від постів у соцмережах до методів завоювання ринків. 

Під час слухань Цукербергу закидали те, що його компанія скуповує конкурентів (зокрема Instagram), що допустила втручання Росії в президентські вибори 2016 року. Безоса критикували за те, що Amazon отримує дані про успішні компанії та продукти і копіює їх, створюючи свої. Керівника Google звинуватили в тому, що компанія використовує дані для придушення конкуренції, наживається на рекламі і редагує пошук вручну. Apple закидали зловживання в App Store.

Голови компаній у відповідь наголошували, що прагнуть залишатися політично нейтральними і зосередитися на обслуговуванні споживачів, а не на боротьбі з конкурентами.

ЗМІ також оприлюднили деталі слухань.

Голова Google Сундар Пічаї:

— Чи використовує Google інструменти для моніторингу інтернет-трафіку для придушення конкуренції?

— Як і інші компанії, Google намагається побачити тенденції в даних, що збираються, щоб покращувати свої продукти.

— Чи редагує Google пошукову видачу вручну? 

— За винятком питань регулювання видачі у зв'язку з дотриманням законодавства, пошук повністю автоматизований.

— Чи припинить Google співробітництво з правоохоронними органами через протести співробітників? 

— Ми взяли на себе зобов'язання працювати з правоохоронними органами таким чином, щоб це відповідало закону і процесуальним нормам США.

Голова Amazon Джефф Безос:

— Чи використовує Amazon дані, одержані від сторонніх продавців, для запуску власних конкуруючих продуктів? 

— У нас є політика проти використання даних, що відносяться до конкретних продавців, але я не можу гарантувати, що її ніколи не було порушено.

— Чи обмежує Amazon продаж товарів окремих продавців без пояснення причини рішення?

— Це не відповідає політиці Amazon. Я не думаю, що це відбувається систематично.

— Чи не є конфліктуючим той факт, що Amazon виробляє і продає продукти, які безпосередньо конкурують з продукцією сторонніх продавців, з урахуванням того, що Amazon задає правила гри? 

— Приймає остаточне рішення в будь-якому випадку споживач.

Засновник Facebook Марк Цукерберг:

— Яка роль Facebook в пропаганді расизму і антисемітизму, а також втручання Росії в американські вибори? 

— Компанія зосереджена на боротьбі з втручанням у вибори і з ненависницькими висловлюваннями. Для цього розробляють складні ІІ-алгоритми.

— Чи погрожував коли-небудь Facebook клонувати продукти іншої компанії, якщо вона відмовиться від продажу на користь корпорації? 

— Конгресмен, я не пам'ятаю.

— Чому було видалено пост Дональда Трампа-молодшого із заявою про користь протималярійного препарату гідроксихлорохіну в боротьбі з COVID-19?

— Конгресмен, ви, здається, говорите про Twitter. Проте Facebook видаляє матеріали, що містять бездоказові твердження про лікарські засоби.

Голова Apple Тім Кук:

— Чи керувалася Apple принципами конкуренції, коли видаляла додатки з функцією батьківського контролю з App Store напередодні запуску власного аналога? 

— Такий крок зроблено виключно з міркувань конфіденційності даних. Зараз додатки повернули до каталогу магазину.

— Чи може компанія підняти комісію для розробників додатків, опублікованих в App Store? 

— Компанія жодного разу не підвищувала комісію. 84 % додатків взагалі не платять комісію App Store, а серед решти одні платять 15 %, інші — 30 %.

Нагадаємо, що 2018 року Марк Цукерберг виступив у Конгресі США. Тоді соціальній мережі Facebook закидали масштабний витік даних її користувачів до компанії Cambridge Analytica. Невдовзі після цього конгресмени викликали на допит очільника Twitter Джека Дорсі. 

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро