ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 40,17
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Світ
  4. /
  5. Затримання "вагнерівців": Україна і Білорусь посилюють кордони, а СБУ готує екстрадицію бойовиків

Затримання "вагнерівців": Україна і Білорусь посилюють кордони, а СБУ готує екстрадицію бойовиків

605

Фото: unn.com.ua

Служба безпеки України ініціюватиме екстрадицію затриманих у Білорусі найманців російської приватної військової компанії "Вагнер".

Про це повідомили у прес-центрі СБУ, передає "Укрінформ".

"СБУ буде ініціювати питання екстрадиції затриманих у Білорусі", — сказали в силовому відомстві.

Тим часом в МВС Білорусі повідомили про домовленість з Україною посилити прикордонний контроль у зв'язку з затриманням бойовиків. "З українською стороною досягнута домовленість про активізацію взаємодії між прикордонними відомствами і посилення прикордонного режиму з метою недопущення дестабілізації обстановки в обох країнах", — зазначили в білоруському МВС.

Зазначається, що 30 липня до МЗС Білорусі по черзі запросили посла Росії Дмитра Мезенцева і радника-посланника, в. о. керівника Посольства України в Білорусі Петра Врублевського. Російській стороні повідомили про затримання групи бойовиків ПВК "Вагнер".

Крім того, у посла Росії запросили "роз'яснення щодо цілей та інші аспекти прибуття і перебування" в Білорусі затриманих найманців, "багато членів якої мають доведений досвід участі в збройних конфліктах", зокрема на Донбасі.

Також, з урахуванням того, що деякі бойовики мають українське походження і українське громадянство, МЗС Білорусі запросило у Врублевського відповідну інформацію. В міністерстві пояснили, що ці дані потрібні для всебічного аналізу і оцінки причин присутності бойовиків у країні.

Як повідомляли "Українські Реалії",  29 липня під Мінськом затримали 32 бойовиків російської ПВК "Вагнер", які прибули до країни для дестабілізації ситуації. Всі затримані є росіянами.

За даними ЗМІ, більшість затриманих бойовиків є в українській базі "Миротворець", оскільки брали участь у війні на Донбасі на стороні Росії. 

В РНБО запропонували СБУ екстрадувати затриманих у Білорусі російських найманців.

 

 

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро