ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 39,15
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Світ
  4. /
  5. Росія не визнає українське громадянство затриманих у Білорусі "вагнерівців"

Росія не визнає українське громадянство затриманих у Білорусі "вагнерівців"

674

Фото: Комсомольская правда

У Кремлі заявляють, що Росія не визнає українське громадянство затриманих у Білорусі бійців приватної військової компанії "Вагнер", а самих військових компаній в Росії юридично немає. 

Про це журналістам сказав прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков, передає кореспондент УНІАН.

"Ми не визнаємо їхнього українського громадянства. Вони громадяни Росії", — сказав Пєсков, відповідаючи на запитання, яку позицію займе Москва у разі екстрадиції цих осіб до України, оскільки частина затриманих має українське громадянство та паспорти РФ. 

Говорячи про можливість екстрадиції Пєсков зазначив, що "потрібно спочатку зрозуміти, в чому їх звинувачують". При цьому він стверджує, що в Кремлі "не чули" про звинувачення їх в участі у боях на Донбасі.

"Не було жодної заяви щодо цього", — сказав він і додав, що білоруські ЗМІ не є достовірним джерелом інформації. 

За його словами, офіційно білоруська сторона не заявляла, що ці особи брали участь у боях на сході України. На уточнювальне запитання, чому бійці ПВК "Вагнер" не переслідуються за найманство у РФ, Пєсков відповів: "Що таке ПВК "Вагнер"? У Росії юридично де-юре такого поняття як ПВК немає". 

Нагадаємо, 29 липня співробітники правоохоронних органів Білорусі затримали біля Мінська 32 російських бойовиків з ПВК "Вагнер" і ще одну людину на півдні країни. За повідомленням ЗМІ, серед них були й ті, хто воював проти України на Донбасі. 

Міністерство закордонних справ України вважає, що виявлення "вагнерівців" у Білорусі свідчить, що вони можуть бути використані для дестабілізації ситуації у Білорусі напередодні президентських виборів.

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро