ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 40,17
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Світ
  4. /
  5. Польща оштрафувала Газпром на €57 млн за "Північний потік-2"

Польща оштрафувала Газпром на €57 млн за "Північний потік-2"

590

Фото: Zik.ua

Управління захисту конкуренції і прав споживача Польщі (UOKiK) оштрафувало російський Газпром майже на 213 млн злотих (57 млн євро) через відсутність співпраці в межах розслідування щодо будівництва газопроводу "Північний потік-2" (Nord Stream 2).

Про це йдеться у заяві голови UOKiK Томаша Хрустни на сайті регулятора, передає "Укрінформ".

"Ми призначили Газпрому штраф у розмірі майже 213 млн злотих. Це максимальна санкція, передбачена законодавством за ненадання інформації, яку вимагає UOKiK", — заявив Хрустни.

Він уточнив, що штраф накладено у зв’язку з ненаданням документів польському органу щодо розслідування будівництва газопроводу. "На початку року ми попросили Газпром надати нам договори, укладені його дочірньою компанією, з іншими компаніями, що фінансують будівництво Nord Stream 2. Незважаючи на юридичне зобов'язання співпрацювати з Органом, компанія не надавала таку інформацію навіть після того, як провадження у справі про неспівпрацю, яке мало бути попередженням для компанії, було розпочато ще у травні", — розповів голова UOKiK.

Читайте також: У Конгресі США погодили посилення санкцій проти "Північного потоку-2"

Він переконаний, що це умисний вчинок Газпрому, метою якого було перешкодити розслідуванню порушення законодавства Польщі, держави-члена Євросоюзу.

Нагадаємо, торік UOKiK наклало на міжнародну компанію Engie Energie штраф у розмірі 172 млн злотих (майже 45 млн доларів) за ненадання інформації про проект "Північний потік-2", в якому ця компанія брала участь.

29 липня в МЗС України та Польщі заявили, що країни не допустять будівництва російського газопроводу "Північний потік-2", оскільки він ставить під загрозу енергетичну безпеку Європи. 

Водночас влада США посилила тиск на європейських підрядників "Північного потоку-2".

 

 

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро