Сьогодні, 4 серпня, ціни на нафту знизилися через зростання видобутку і побоювань, що відродження попиту на паливо може сповільнитися через нову хвилю COVID-19.
Про це повідомляє агентство Reuters.
Згідно з даними Investing.com, станом на 10:53 (за Києвом) 4 серпня барель жовтневої нафти Brent торгувався по 43,87 долара (-0,63 %), а барель вересневої нафти WTI продавався по 40,77 (-0,59 %).
Напередодні Brent виросла на 1,5 %, а WTI — на 1,8 % після виходу перевершили прогнози даних щодо ділової активності в Азії, Європі та США. "Щодо попиту, то у нас були досить обнадійливі дані по світовому виробництві... але є ще досить багато свідчень того, що відновлення попиту на нафту застопорилося на багатьох ринках з поверненням COVID-19", — сказав керівник відділу досліджень товарів в Національному австралійському банку (National Australia Bank) Лахлан Шоу.
Зазначається, що попит на паливо знижується через посилення карантинних обмежень від Маніли до Мельбурна, а Норвегія повністю припинила рух круїзних суден.
На цьому тлі виробники ОПЕК та її союзники з групи ОПЕК+ у серпні нарощують видобуток, збільшивши пропозицію на світовому ринку на приблизно 1,5 млн барелів на добу. Також збільшити виробництво планують американські виробники, в результаті чого "чорне золото" може наблизитися до історичного максимуму.
Нагадаємо, 15 липня країни ОПЕК+ домовилися збільшити видобуток нафти з серпня, оскільки світова економіка поступово відновлюється після пандемії коронавірусу.