ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 39,59
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Світ
  4. /
  5. У Мінську затримали журналістів "Радіо Свобода" та Hromadske

У Мінську затримали журналістів "Радіо Свобода" та Hromadske

617

Фото: TUT.BY

У Мінську затримали політичного оглядача Білоруської служби "Радіо Свобода" Віталія Циганкова з дружиною, а також Костянтина Рєуцького та Євгена Васильєва, які позаштатно готували матеріали про білоруські протести для Hromadske.

Про це розповіли дружина затриманого Ольга Циганкова в інтерв'ю "Радіо Свобода" і редакція Hromadske у заяві.

"Машину зупинив працівник ДАІ, вимагав вийти… Враховуючи всі події, коли людей витягують із машини, б'ють і затримують, я відмовилася. Я сказала, що покажу документи з машини. На це працівник ДАІ дуже різко зреагував, почав опускати скло, бити по машині, приставив пістолет через вікно до моєї голови і вимагав вийти. Я, незважаючи на це, поїхала вперед. Нас оточили кілька автомобілів ДАІ, Віталія викинули з машини, побили, поклали на асфальт. Зараз ми перебуваємо в Московському райвідділі внутрішніх справ", — сказала Циганкова.

Білоруський правозахисний центр "Весна" уточнює, що Віталія й Ольгу Циганкових затримали біля медичного університету під час акції медиків.

Під час акції понад 130 медпрацівників у білих халатах зібралися на проспекті Дзержинського з плакатами "Лікарі проти насильства" і "Зупиніть насильство". 

Редакція Hromadske закликала владу Білорусі негайно відпустити затриманих 12 серпня в Мінську українських громадян Костянтина Рєуцького та Євгена Васильєва, які позаштатно готували матеріали для видання.

"Hromadske упродовж місяця намагалося отримати офіційну акредитацію від влади країни, але, на жаль, її так і не видали. Відтак ми змушені були висвітлювати події без акредитації. Наші колеги пробули в країні менше доби і встигли підготувати один матеріал, який був опублікований на нашому сайті цього ж дня. Ми запевняємо, що ані Євген Васильєв, ані Костянтин Рєуцький не готували і ніколи не були причетні до жодних заворушень ані в Білорусі, ані в будь-якій іншій країні", — йдеться у заяві.

Редакція закликає МЗС України, Посольство України в Білорусі, а також президента вжити всіх необхідних заходів, аби "запобігти появі нових політичних в'язнів, цього разу в Білорусі".

Нагадаємо, у Білорусі вже четверту ніч поспіль тривають масові акції проти фальсифікацій результатів голосування. Демонстрації жорстоко розганяють силовики. За різними даними, затримано майже шість тисяч осіб. 

Під час акцій протесту затримали дев'ятьох українців. Тим часом чинний президент Білорусі Лукашенко заявив, що переважну більшість протестувальників становлять безробітні та особи з кримінальним минулим, і порадив їм знайти роботу.

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро