ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 40,17
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Світ
  4. /
  5. 68 осіб, що зникли в дні протестів у Білорусі, досі не знайшли — ЗМІ

68 осіб, що зникли в дні протестів у Білорусі, досі не знайшли — ЗМІ

408

Фото: glavcom.ua

Також правозахисники наголошують — крім адміністративних справ є ще й кримінальні

У дні масових акцій в Білорусі зникли десятки людей. В оприлюднених силовиками даних є не всі з них.

За даними сервісу, запущеного TUT.BY, 68 людей вважаються зниклими. Більшість з них  чоловіки, а також кілька жінок.

Видання зазначає, що щодо деяких зі зниклих відомо лише кількість діб, які їм дали, але невідомо місце відбування покарання. Стосовно інших зниклих ситуація ще гірша: ні родичі, ні волонтери не знають анічого про своїх близьких. Їхніх прізвищ немає ні серед списків засуджених, ні серед списків тих, що перебувають на Окрестіна або в інших ізоляторах тимчасового тримання.

У незареєстрованому правозахисному центрі "Вясна" виданню повідомили, що точної інформації щодо кількості зниклих безвісти наразі немає.

Читайте також: Україна вперше відкликає посла з Білорусі

"Сьогодні Генеральна прокуратура вивісила новий список громадян (122 людини), які відбувають адміністративний арешт. Документ оновлюється. Напевно, деякі з цих людей також до цього моменту вважалися зниклими, а зараз вже — ні. Наприклад, ті, кого сьогодні випустили з Жодіно, теж не фігурували до цього в жодному списку і про їх місце перебування  стало відомо лише зранку",  зауважує правозахисник Валентин Стефанович.

Також правозахисники наголошують: крім адміністративних справ є ще й кримінальні. Їхня мінімальна кількість, судячи з усього, 80. Цю інформацію давав Слідчий комітет кілька днів тому. Статті КК, які інкримінують цим людям: 293 (Масові заворушення), 363 (Опір працівникові органів внутрішніх справ або іншій особі, що охороняє громадський порядок) та інші.

За словами правозахисника, відсутня інформація стосовно деяких з цих людей.

Як повідомляли "Українські Реалії", 14 серпня ЦВК Білорусі оголосила офіційні результати виборів президента. Згідно з ними, чинний лідер Олександр Лукашенко набрав 80,1 % голосів, його суперниця Світлана Тіхановська — 10,1 %.  Лукашенко заявив, що перевиборів не буде. 16 серпня він провів показовий мітинг на свою підтримку на противагу тим мітингам і протестам, які протягом усього тижня проходили в країні. 

 

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро