У дні масових акцій в Білорусі зникли десятки людей. В оприлюднених силовиками даних є не всі з них.
За даними сервісу, запущеного TUT.BY, 68 людей вважаються зниклими. Більшість з них — чоловіки, а також кілька жінок.
Видання зазначає, що щодо деяких зі зниклих відомо лише кількість діб, які їм дали, але невідомо місце відбування покарання. Стосовно інших зниклих ситуація ще гірша: ні родичі, ні волонтери не знають анічого про своїх близьких. Їхніх прізвищ немає ні серед списків засуджених, ні серед списків тих, що перебувають на Окрестіна або в інших ізоляторах тимчасового тримання.
У незареєстрованому правозахисному центрі "Вясна" виданню повідомили, що точної інформації щодо кількості зниклих безвісти наразі немає.
Читайте також: Україна вперше відкликає посла з Білорусі
"Сьогодні Генеральна прокуратура вивісила новий список громадян (122 людини), які відбувають адміністративний арешт. Документ оновлюється. Напевно, деякі з цих людей також до цього моменту вважалися зниклими, а зараз вже — ні. Наприклад, ті, кого сьогодні випустили з Жодіно, теж не фігурували до цього в жодному списку і про їх місце перебування стало відомо лише зранку", — зауважує правозахисник Валентин Стефанович.
Також правозахисники наголошують: крім адміністративних справ є ще й кримінальні. Їхня мінімальна кількість, судячи з усього, 80. Цю інформацію давав Слідчий комітет кілька днів тому. Статті КК, які інкримінують цим людям: 293 (Масові заворушення), 363 (Опір працівникові органів внутрішніх справ або іншій особі, що охороняє громадський порядок) та інші.
За словами правозахисника, відсутня інформація стосовно деяких з цих людей.
Як повідомляли "Українські Реалії", 14 серпня ЦВК Білорусі оголосила офіційні результати виборів президента. Згідно з ними, чинний лідер Олександр Лукашенко набрав 80,1 % голосів, його суперниця Світлана Тіхановська — 10,1 %. Лукашенко заявив, що перевиборів не буде. 16 серпня він провів показовий мітинг на свою підтримку на противагу тим мітингам і протестам, які протягом усього тижня проходили в країні.