Ціни на нафту еталонних марок 21 серпня зростають на тлі сподівань, що країни-члени ОПЕК +, які в повному обсязі виконали свої зобов'язання в травні-липні поточного року, компенсують недостатнє скорочення видобутку.
Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".
Так, вартість жовтневих ф'ючерсів на Brent на лондонській біржі ICE Futures до 7:06 за київським часом становила 45,07 доларів за барель, що на 0,17 долара (0,38 %) вище за ціну на закритті попередньої сесії. За підсумками торгів 20 серпня ці контракти подешевшали на 0,47 долара (1 %).
Ф'ючерси на WTI жовтень на торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) до цього часу подорожчали на 0,13 долара (1,3 %) — до 42,95 долара за барель. У попередню сесію вартість цих контрактів знизилася на 0,29 долара (0,7 %).
Нагадаємо, 13 серпня Міжнародна міжурядова організація ОПЕК погіршила прогноз щодо падіння попиту на нафту 2020 року на 100 тисяч барелів на добу у порівнянні з оцінкою, зробленою місяцем раніше, — до 90,6 млн барелів на добу.
17 серпня ціни на нафту еталонних марок знову зросли на тлі очікувань засідання міністерського моніторингового комітету ОПЕК+, яке відбулося 19 серпня. За підсумками цього засідання змогли надати підтримку ринку, оскільки учасники продовжують акцентувати на дотриманні угоди щодо скорочення видобутку і компенсації.
За даними S & P Global Platts, країни ОПЕК +, які перевищили свої квоти в травні-липні, повинні будуть разом скоротити видобуток ще на 2,31 млн барелів на добу (б/д) до кінця вересня.