ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 38,46
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Здоров'я
  4. /
  5. Степанов розповів про ситуацію з вакциною від COVID-19

Степанов розповів про ситуацію з вакциною від COVID-19

764

Фото: Unsplash

Міністерство охорони здоров'я веде переговори з іноземними фармакологічними компаніями щодо поставки вакцини від COVID-19 для України.

Про це повідомив очільник МОЗ Максим Степанов під час години запитань до уряду у Верховній Раді, передає кореспондент "Українських Реалій".

За словами міністра, відбуваються переговори зі шведсько-британською компанією AstraZeneca і китайським виробником Sinovac. Їх вакцини зараз перебувають на третій фазі клінічних випробувань. Закінчення випробувань і реєстрацію препаратів очікують у четвертому кварталі.

МОЗ очікує від фармкомпаній пропозиції щодо кількості вакцин, які вони готові поставити до України і в якій черзі здійснять це відносно інших країн. Також у міністерстві наголосили на тому, що готові внести передплату.

"Комунікуємо і з іншими компаніями: Johnson & Johnson, Pfizer, Moderna. Але, на жаль, на сьогоднішній день немає ще компанії, яка б виготовила і зареєструвала вакцину", — сказав Степанов.

Також очільник МОЗ повідомив, що Україну прийняли до ініціативи COVAX. ЇЇ головна мета — забезпечити в майбутньому рівномірний доступ до вакцин проти COVID-19 усіх країн світу, попри рівень їх доходу. На сьогодні у переговорах з приводу участі в роботі ініціативи беруть участь 172 країни світу.

"Це глобальна ініціатива щодо розподілу вакцин — 20 % від кількості населення (це для України приблизно 8 млн доз). Зараз відбувається процес підписання відповідних угод з компаніями, аби отримати вакцину одразу після її виготовлення і реєстрації", — додав Степанов.

Нагадаємо, головний санітарний лікар Віктор Ляшко повідомив, що вакцина від COVID-19 для масового використання може з'явитися в Україні на початку березня 2021 року. 

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро